KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Pasteller 13956150

nr 1395 6150

Tage Björk

(1909-1980), Sverige

Pasteller, 2 st. Abstrakt komposition. Signerad, daterad -50,21x16,5 cm, yttermått inklusive ram: 34x28 cm

Kondition: ngt lös i ramen

Tage Björk, svensk bildkonstnär född 1909, död 1980.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

700 kr

måndag 3 maj 2021
kl 20:00:47

3/5 19:55:47 1      Vinnande bud

Tage Björk

Läs mer om Tage Björk